ניסור בטון – ניסור בטון ישראל. ניסור וקידוח בטון מקצועי צוותים מנוסים ומיכשור מיוחד. הצעת מחיר לניסור בטון.
21/06/2014 13:04 | by: admin

יציקת בטון
בטון חזק וקשיח יחזיק מעמד עשרות רבות של שנים. מן הסתם אם בעתיד מישהו יהיה מעוניין להסיר את הבטון הוא יצטרך לבצע ניסור בטון של חלקו או כולו. לא ברור אם ישנו כיום אמצעי אחר טוב יותר לחיתוך בטון בכלים מתאימים – מבלי לפגוע בחלקי המבנה הנותרים. תהליך אשר בסופו של דבר אמור לתת תוצאה של מבנה או משטח בטון יצוק, לפי תבנית או תצורה מתאימה אשר תוכננה על ידי מהנדס בניה בדרך כלל. הבטון כתוצר מוגמר מיועד להיות ראשית חזק דיו כשלד של מבנה או רצפה או קירות של ממד וכדומה. בטון שנוצק כראויי ייתן מענה גם כפתרון מעבר בין אזורים שונים כמו גשר בטון עילי מעל כביש או כמחלף תנועה לרכבים. בטון יוצקים לאחר עירבוב כמה חמרים בניה גולמיים כמו מלט חול טיט חצץ לסוגיו ועוד מחזקים. הייתרונות הינם עצומים ובתקופת המהפכה התעשייתית החלו בארצות הברית להקים מבני ענק – גורדי שחקים בזכות שיטת הבניה בבטון וברזל כתוספת לחיזוק המבנה. שמועות מדווחות גם על בונקרים שנבנו במעמקי האדמה כאשר תקרת הבונקר היתה בעוביח של יותר ממטר אחד. את גשר הובר בארצות הברית בנו עם לא מעט בטון, היציקה לא היתה הבעיה בעת הבניה. הקירור של הבטון הוא אשר היה לרועץ. ופתרון גאוני של קירור הבטון עם מים אשר הוזרמו בצינורות מתכת בתוך כל היציקות – קיררו טוב את הבטון ומנעו ממנו להיסדק. ייתרה מכך הקירור המתמשך יעניק לבטון את חוזקו האדיר בעת שהתמצק והתייצב.

קירור בטון
קירור של הבטון זו אחת המטלות העיקריות אשר יכריעו אם הבטון נוצק ובוצע כייאות וחוזקו רב או שהינו רך סדוק ונוטה להתפורר. בעת ערבוב חמרי הבטון, מתחיל תהליך כימי אשר תוצר הלוואי שלו הינו התחממות ייתר. הבטון בעת ההתקשות מפיץ חום בתוצאה מהריאקצייה הכימית, ואם לא מצננים אותו טוב טוב, הוא יסדק במהרה עוד לפני שהתקשה סופית. למען האמת עוד בשלב הבחישה והעירבוב, גם בעת שמערבל הבטון מסתובב על צירו – הבטון כבר חם מאוד. עודף פעילות של עירבוב ובחישת תערובת הבטון בשלב זה – יגרום לבטון להשרף. בטון שרוף שכזה אינו רצוי ואינו מומלץ לביצוע יציקה. הוא אינו עומד בתקן, נוטה להיסדק ובעל פריכות שתגרום לו להתפורר במהרה.

יציקת הבטון והרעדה
השפיכה או המזיגה של תערובת הבטון לתוך התבנית שהוכנה מבעוד מועד אמורה להתבצע בדייקנות רבה. כנל בעת היציקה של הבטון יש להוסיף מים בעת ההחדרה לתבנית ולכל הפינות הניסתרות. גם הרעדה טובה בכלי מתאים ימנע היווצרות של כיסי אוויר ויבטיח מילוי טוב של תערובת בטון בכל מקום ואיזור היציקה. לאחר המזיגה מוודאים את יישור פני השטח כלפי האופק ואולם אם מדובר ברצפת בטון נוטים הלקוחות לדרוש מהיוצקים שיפוע של. השיפוע של משטח הבטון מקיר המבנה כלפי חוץ והרקח לצידו השני של המבנה נועד לגרום למי הגשם לזלוג כלפי מטה הרחק מהקיר בכדי למנוע שלוליות ורטיבות בקיר החיצוני.

אשפרת בטון
לאחר סיום היציקה ממש כמה שעות בודדות יש להרטיב את הבטון עם מים בכדי לצנן אותו וגם כך הייבוש האיטי יהפוך אותו לחזק יותר. מומלץ להרטיב כל שעה עגולה במים אשר ייספגו טוב בבטון. המהדרין יניחו טפטפות שישפריצו מים באופן קבוע על יציקה הבטון. הטענה הרווחת הינה שאת ההרטבה יש לבצע במשך לפחות 10 ימים שלמים. לתהליך זה קוראים אשפרה. או אשפרת בטון שבעצם מקררת אותו ושומרת על הלחות בעת ההתקשות.

Comments are closed.

קבלו הצעת מחיר

הצעת מחיר ניסור בטון

קטגוריות

ניסור בטון ישראל – החברה הישראלית לניסור בטון מקצועי

ראשי.

ניסור בטון

פנו אלינו ישירות בטלפון :

Call Now Buttonחייגו